Profil Zaufany potwierdzisz w naszym urzędzie 08/04/19

Urząd Miejski w Bobowej dołączył do grona urzędów, w których funkcjonuje Punkt Potwierdzający Profil Zaufany. To dla nas kolejny krok na drodze ku „e-urzędowi”.

Ministerstwo Cyfryzacji wyraziło zgodę na pełnienie przez Urząd Miejski w Bobowej funkcji Punktu Potwierdzającego Profil Zaufany (PZ). Już teraz można go u nas potwierdzić, sprawdzić lub unieważnić.

Profil Zaufany to bezpłatny podpis elektroniczny i alternatywa dla tego kwalifikowanego, przy pomocy którego online załatwisz sprawę w różnego rodzaju publicznych urzędach. Pozwala na składanie przez internet np. wniosków, podań czy deklaracji. Coraz więcej osób korzysta z PZ, ponieważ można się nim posłużyć m.in. na platformie ePUAP, PUE ZUS oraz CEIDG. Dzięki niemu złożysz PIT bez wychodzenia z domu i czekania w kolejce.

Wniosek o Profil Zaufany można złożyć przez internet (pz.gov.pl) i poświadczyć go w Punkcie Potwierdzającym – teraz również w naszym Urzędzie Gminy. Do takiego punktu należy udać się z dowodem osobistym lub paszportem. Można również założyć i potwierdzić Profil Zaufany online za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Ta forma nie wymaga osobistego stawiennictwa w urzędzie czy Punkcie Potwierdzającym.

Zachęcamy Państwa do wyrobienia Profilu Zaufanego i tym samym możliwości załatwiania wielu spraw w różnych urzędach i instytucjach o każdej porze dnia bez wychodzenia z domu.

Punkt dostępny jest w sekretariacie urzędu. Zapraszamy do poniedziałku do piątku w godzinach godz. 07:30 – 15:30.


k.z.

Google+ Click to listen highlighted text!