Komunikat ws. jakości wody w Bobowej 28/04/17

W wyniku badań wody przeprowadzonych w dwóch niezależnych miejscach sieci wodociągowej w miejscowości Bobowa w dniu 27.04.2017r. przez PETROGEO Przedsiębiorstwo Usług Laboratoryjnych i Geologicznych Oddział w Jaśle nie stwierdzono obecności bakterii Clostridium, natomiast na samym ujęciu wody stwierdzono bakterię Clostridium w ilości 1 jednostka/100 ml.

Przedstawione w załączeniu wyniki świadczą o dużej poprawie jakości wody.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że widoczna piana z brudną wodą w rzece Biała Tarnowska jest przyczyną zaistniałej sytuacji. Piana na rzece Biała Tarnowska  zauważalna jest powyżej gminy Grybów.

Z uwagi na to, że woda w wodociągu podawana jest wyłącznie ze studni prosi się o jej racjonalne używanie. Woda do celów socjalno-bytowych będzie zapewniona w dostatecznej ilości z sieci, natomiast do celów spożywczych z dwóch beczkowozów zlokalizowanych przy ul. Ks. Jana Czuby oraz na placu targowym, codziennie w godzinach od 7.00 do 20.00 aż do odwołania.

W dalszym ciągu trwają czynności odkażające i płukanie sieci.  W dniu dzisiejszym zostało zlecone kolejne badanie wody. Wyniki badań zostaną opublikowane na stronach internetowych bobowa.pl i naszabobowa.pl

By w przyszłości zminimalizować ryzyko wystąpienia podobnych sytuacji i zachować dodatkowe środki ostrożności Burmistrz Bobowej podjął decyzję o zakupie i montażu filtra z lampami UV. W ciągu miesiąca urządzenie zostanie włączone do eksploatacji, tym samym woda zyska dodatkowy stopień dezynfekcji.

Załącznik:

Wyniki badania wody z dnia 27.04.2017


k.z.

Google+ Click to listen highlighted text!